SKI AREÁL BIOCEL ZLATNÍK
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak si vedou české ski areály oproti těmzahraničním?

Do Česka se blíží zima. Kam ale v zimě vyrazit? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je oproti tomu dražší, je však výrazně blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 24.10.
Polojasno
12°C
7°C
Neděle
25.10.2020
Jasno
14°C
6°C
Pondělí
26.10.2020
Skoro jasno
14°C
10°C
Úterý
27.10.2020
Polojasno
14°C
9°C

Provozní doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Sobota9:00 - 16:00
Neděle9:00 - 16:00